HAKKIMIZDA

2017 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde kuruluş çalışmalarına başlanan Müzik Bölümü, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında lisans eğitimi vermeye başlamıştır. Örgün öğretim düzeyinde eğitim-öğretim veren Müzik Bölümü; Türk Musikisi, Müzikoloji ve Müzik Teknolojisi ana bilim dallarından oluşmakta ve Türk Musikisi ana bilim dalında aktif olarak eğitim-öğretim devam etmektedir.

Misyonumuz
Toplumun kültürel değişim ve gelişimine katkıda bulunmak, toplumun estetik değerlerini yükseltmek amacıyla, Türk Musikisi, Müzikoloji ve Müzik Teknolojisi alanlarında üstün nitelikli bireyler yetiştirmek ve ulusal / uluslararası bilimsel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirmek bölümümüzün misyonudur.


Vizyonumuz
Ulusal ve uluslararası standartlarda sanat – bilim insanları yetiştiren, alana yönelik sorunlara çözüm önerileri getirebilen ve gerçekleştireceği bilimsel - sanatsal etkinlik ve yayınlarla ülkemizin ve dünyanın saygın müzik eğitimi veren kuruluşları arasında yer alan bir kurum olmaktır.

İLETİŞİm

Telefon: 0-236 2018504 Dahili İç Hat : 8504
E-Posta
: zafer.sigin@cbu.edu.tr
Faks: 0-236 (güncellemede)
Yerleşke Adresi:
Manisa Celal Bayar Üniversitesi
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
Halil Erdoğan Cad. Ahmet Bedevi Mah. İstasyon Mevkii (Eski Rektörlük Binası)
Şehzadeler / MANİSA 45040 TÜRKİYE

Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2018 | Güvenlik ve Gizlilik